FNAF: Twisted Movie🎥

Federer nem védte meg sorozatban a nyolcadik címét

SHARAPOVA MEGFELELETLEN RIVÁLISVAL KAPCSOLATBAN

A sport világa sokféle példát ismer, amikor egy kiemelkedő sportolónak vagy csapatnak van olyan ellenfele, aki bár rangjánál alacsonyabb, de képes harcot szabni. Maria Sharapova hasonló vetélytársa van, mint Sabina Lisicki .

Madrid, Spanyolország. Mutua Madrid Open. Föld (szabadtéri pályák). Nők. Egyedülállók. 3. forduló

Maria Sharapova (orosz, 2.) - Sabina Lisicki (német) - 6: 2, 7: 5.

Anabel Medina-Garrigues (spanyol, WC ) - Jaroszlava Švedova (kazah) - elutasítás.

Serena Williams (USA, 1) - Maria Kirilenko (Oroszország, 13) - 6: 3, 6: 1.

Kaya Kanepi (észtország) ) - Daniela Gantukhova (szlovák, WC) - 6: 3, 6: 4.

Jekatyerina Makarova (orosz) - Marion Bartoli (francia, 14) - 6: 3, 6: 2.

A pályafutás terén elért eredményeket tekintve a német még közel sincs, de az ilyen szintű teniszezők közül Sharapova a legintenzívebb mérkőzéseket vívta vele.

Először 2011-ben játszottak, de akkor Sharapova sokkal erősebb volt ... A következő évben Sabina és Maria mindhárom találkozójára emlékezünk. A 2012-es Australian Openen Lisicki hosszú mérkőzést játszott Sharapovával. Az orosz nőnek karaktert kellett mutatnia ahhoz, hogy végül három szettben megszerezze a győzelmet. De a következő wimbledoni meccsük váratlanul Lisicki győzelmével zárult, aki kiütötte az orosz nőt a Grand Slam tornáról. Ez volt Sabina egyetlen győzelme Maria felett jelenleg, de az orosz számára fontos tornára esett. Aztán az olimpián Lisicki majdnem három órán át harcolt Sharapovával. Sőt, a német megnyerte az első szettet, és a második közepén vezetett egy szünettel, Maria-nak titán erőfeszítéseket kellett tennie, hogy megfordítsa a harmadik forduló dagályát, és végül karrierje első érméig jusson. KIfordult

A madridi torna harmadik fordulójában Maria volt a nyilvánvaló favorit a Lisickivel folytatott játékban, ennek ellenére korábbi találkozásaik nem sugallták az orosz nő könnyű győzelmét. Bár egész jól kezdődött Sharapova számára. Már a kezdő meccsen elvette valaki más adogatását, és a második szünettel hamarosan megerősítette az előnyt. Általánosságban elmondható, hogy Sabina nem szolgál olyan rosszul, de ezen a meccsen az első szettben nagyon rosszul állt az adogatásánál. Rendszeresen jól járt a recepción, és még két szünetet is tett, de egyetlenegyszer sem tudta elvenni az adogatását.

A második szettben megváltozott a játék. Lissicki végre szolgálni kezdett. Sabina egyre inkább elkezdett sikeresen támadni kedvenc jobbkezes ütésével, és gyakran sikeresen lerövidítette is. Ennek eredményeként ő vezetett először egy szünettel, Maria-nak azonban sikerült gyorsan hozzáadnia és azonnal visszaadnia a szünetet. A szett végén az előny egyik teniszezőtől a másikig terjedt. Sabina nagyon közel állt a sikerhez a játékban. Kettős beállítási pontot szerzett a recepción. A másodikon Sharapova nagyon kockázatosan játszott, de pontosan az oldalvonalat találta el. A következő meccs körülbelül 10 percig tartott, ami nagyon sokennek a játéknak a színvonala. Lisicki kihagyott néhány gameballs-ot, és Maria végül sikerült betörnie. Mielőtt beadta ellenfelét a meccsre, a német beszélt az edzővel, de ez nem segített neki. Az utolsó játékban Sharapova remekül szolgált, és nem adott esélyt ellenfelének a tie-break elérésére - 6: 2, 7: 5. Maria-nak meccse van Kaia Kanepi vel, aki végül felépült sérüléseiből, és egy nagy tornán sikerült bejutnia a negyeddöntőbe. A harmadik fordulóban sikerült legyőznie Daniela Gantukhova t.

SERENA DENTAL SERVING

Érdemes felidézni, hogy ezen a tornán Sharapova küzd első hely Serena Williams kel. Ha az amerikai csütörtökön veszít, akkor egy újabb győzelem elég lett volna ahhoz, hogy Maria megelőzze Williamset a WTA-s ranglistán. Az amerikai riválisa a harmadik fordulóban Maria Kirilenko volt. Az orosz nő hat találkozóból egyetlen meccset sem nyert a Serena ellen. Erre a hat mérkőzésre csak két szettet vett fel. Agyagon csak egyszer játszottak - 2010-ben Rómában, majd Maria csak négy meccset nyert. Ebben az esetben természetesen a világ első ütője volt az egyértelmű favorit. Különösen ezen a tornán az első két fordulóban nem tűnt félelmetesnek, így Kirilenkónak még mindig volt egy kis esélye.

Maria jól játszotta az első meccseket. Legalább az első hat mérkőzésen sikerült megőriznie saját adogatását. A recepción azonban Serena nem sokat engedett neki. És amint a hetedik játszmában megkezdődött a küzdelem Maria adogatásán, a világ első ütésétől kezdve a világ első ütője elvette valaki más adogatását. A végén Kirilenko két szettpontot játszott jó támadásokkal, de aztán ismét elvesztette az adogatását. A második szettben Williamsnek azonnal sikerült szünetet tartania és demoralizálta ellenfelét. Az orosz nő nagyon sietett, egy ütéssel próbálta megnyerni a ralit, de emiatt sok hibát követett el. Ennek eredményeként a második játszma elég gyorsan véget ért - 6: 2, 6: 1. Az egész meccsen Kirilenko csak két pontot vett a recepción - az egyik kettős hibát, a másikat pedig a sikeres fogadás.

Szabadnak és akadálytalannak éreztem magam, nem siettem.

Férfiak. Egyedülállók. 3. forduló

Pablo Andujar (spanyol, WC) - Daniel Gimeno-Traver (spanyol, LD) - 5: 5 (elutasítás).

Tomas Berdych (Cseh Köztársaság, 6) - Kevin Anderson (dél-afrikai) - 7: 6 (7: 5), 7: 5.

Rafael Nadal (spanyol, 5) - Mikhail Youzhny (orosz) - 6: 2, 6: 3.

Jo-Wilfried Tsonga (Franciaország, 7) - Fernando Verdasco (spanyol) - 4: 6, 6: 3, 6: 2.

Kei Nishikori (Japán, 14) - Roger Federer (Svájc, 2) - 6: 4, 1: 6, 6: 2.

Észrevettem, hogy az első adás találati aránya nem volt túl magas, amikor teljes erőmmel szolgáltam. Aztán megpróbáltam egy kicsit lassítani és kicsit lágyabban tálalni. Ebben az esetben nem költenek annyi energiát, így a játék viszonylag könnyen megadatott nekem - mondta az első kiemelt. A következő fordulóban a helyi teniszező, Anabel Medina-Garrigues ellen játszik. A spanyol csütörtök harc nélkül telt JaroszlávŠvedová t, akit jóval a meccs előtt forgattak a jobb karjának sérülése miatt. lett az előző játéknap főszereplője, miután győzött Victoria Azarenka felett. De egyáltalán nem volt ideje ünnepelni. Egy nappal később új komoly tesztre várt Marion Bartoli személyében. Legutóbb az Australian Openen játszottak. Aztán az orosz nő nyert, de a meccsre az emlékezett, hogy a harmadik szettben Makarova majdnem kihagyta öt meccs előnyét.

Madridban minden idegmentesen ment. Az első szettben Makarova sokkal jobban szolgált, és egyszerűen jobban járt a fontos labdákon. A második játszmában azonnal biztosított magának egy kis előnyt. Bartoli orvosi időkorlátot vett igénybe, de ez a szünet nem verte le az orosz nőt. Ezúttal Makarova az egész meccsen jól játszott, és először sikeresen pályázott a mérkőzésre - 6: 3, 6: 2. Most Makarova és Bartoli személyes találkozóinak eredménye egyenlővé vált - 2-2. Ráadásul ennek a sikernek köszönhetően az orosz nő szinte biztosan visszatér a legjobb 20 közé a jövő héten.

A DÉL HARMADIK JELLEMZŐJE NINCS ELÉG

Nemrégiben az orosz teniszezők ritkán lépi túl a nagyobb versenyeken a második kört. Tehát Mihail Youzsny bejárata a harmadik fordulóba bizonyos mértékig kellemes meglepetést okozott. Igaz, az orosznak két nehéz találkozót kellett legyőznie. Hármas meccslabdát játszott Fabio Fognini ellen az első fordulóban, és majdnem három órát töltött a pályán Nicolas Almagro val. 18 órával az egyik spanyolral folytatott találkozó befejezése után a Rafael Nadal elleni meccsre lépett a központi arénába.

Egyébként Mihailnak négy győzelme van Nadal felett. Viszont Rafael kilenc mérkőzést nyert az orosz ellen, és agyagban soha nem veszített. Tavaly a spanyol rendkívül elégedetlen volt a madridi kék talaj minőségével. Ebben a szezonban a spanyol főváros visszatért a szokásos európai vörös talajra, és maga a felszín sem okozott panaszt Rafaeltől.

Már a játék elején Nadal megmutatta, hogy jelenleg sokkal jobban készen áll. Mikhail nagyon egyszerűen nem tudta tartani az ellenfél tempóját. Juzsny ezt éles, kockázatos ütésekkel próbálta kompenzálni, de emiatt kényszerítetlen hibák következtek. Összesen 14-en halmozódtak fel az első szettben, és ez csak két nettó győzelemmel jár, amelyet az orosz végzett. Nem meglepő, hogy ilyen statisztikákkal Raphael magabiztosan nyerte a játékot. A második szettben az ellenfél szünete után Mihailnak sikerült kissé felélénkülnie. A második szünetet elkerülte, majd Nadal adogatását sikerült először megnyernie a meccsen. Az emelkedés azonban nem tartott sokáig. Hamarosan a spanyol visszanyerte a mérkőzés irányítását, és három utolsó meccset megnyert - 6: 2, 6: 3.

NISHIKORI BEAT FEDERER AZ ELSŐ KERETBEN

Mindazonáltal szenzációk csütörtökön Madridban sem maradtak el. Úgy tűnt, hogy Djokovic, Li, Radwanska és Aza vereségei utánrenko kevés az, ami meglephet téged a verseny eredményein. Május 9-én azonban a tavalyi bajnok, Roger Federer is elhagyta a tornát.

Ellenfele Kei Nishikori volt. A japánok eddigi fő sikereiket keményen érték el. Az ATP-500 versenyeken elért két győzelme miatt. De a talajjal még mindig nem adja össze. Ez nem azt jelenti, hogy egyszerűen nem szereti ezt a bevonatot. Csak nemrégiben, valahányszor megmutatta magát az agyagszezonban, számos sérülés akadályozta meg.

Az első szettben Nishikori kihasználta Federer egyetlen adogatásának kudarcát, és szünetet tartott. Összesen egy szettre a recepción a japánok elvittek öt labdát, de ez elég volt. A svájci nem a legjobban járt el a fogadáson, és az egész kezdő meccs alatt soha nem jutott be a töréspontokig. A második szettben a játék 180 fokkal megfordult. A japánok szinte egy teljes meccsen teljesen kudarcot vallottak, csak egy meccset vettek igénybe. Éppen a harmadik szett kezdetére Kei ismét magához tért és újból nyomást gyakorolt ​​a világ második ütőjére. Roger még egy nem túl sikeres mérkőzést játszott a szezonban. Végül túl sok hibát követett el - 4: 6, 6: 1, 2: 6. És úgy tűnik, hogy a svájci további hét döntetlent nyert az egész mérkőzésen, és a statisztikák az előnyéről beszélnek - Roger majdnem azonos hibaszámmal további 13 nettó győzelmet szerzett.

Kay azonban gyakran hibáztatásra kényszerítette Federert , és valóban tisztelegnünk kell Nishikori előtt, aki karrierje egyik legjobb mérkőzését agyagon vívta. A japánnak nagy esélye van továbbjutni a rajtrácson, mert a negyeddöntőben a távoli csillagtól Pablo Andujar tól játszik.

Federer komolyan veszít a rangsorban, és elengedi Andy Murray t. b>. Általánosságban elmondható, hogy a svájci sorozatban nyolcadik alkalommal nem védte meg címét. Érdemes felidézni, hogy a bajnoki futamban csak a 10. helyen áll, és ez a torna után még alacsonyabb lehet. Roger valószínűleg egész karrierje során a leghosszabb ideig tartó recessziót éli, de korai még teljesen leírni.

A rács egyes részein még mindig nem voltak meglepetések. Tomas Berdych bejutott a nyolcaddöntőbe. Hét kísérletből hetedszer verte meg Kevin Andersont . Bár maga a játék nem volt egyszerű a cseh számára. Az első játszmában szettenként két adogatást játszott, a másodikban pedig minden makacs volt - 7: 6 (7: 5), 7: 5. Továbbjutott a negyeddöntőbe Jo-Wilfried Tsonga is. Fernando Verdasco nak sikerült megnyernie az első szettet a francia ellen, de a következő kettőt elvesztette.

Az összes negyeddöntőt pénteken Madridban rendezik. Elméletileg van esély a világ első ütőjének megváltoztatására. Ehhez szükséges, hogy Sharapova legyőzze Kanepit, és Williams nem bírt Medina-Garrigues-szal, de a második komponens valószínűtlennek tűnik. Ekaterina Makarova is játssza a meccsét.