Como hice... // Balada para un loco de Astor Piazzolla & Horacio Ferrer // Piantao piantao.

Ferrer negyedik sombrero

Sharapova nem vesztett, de ő sem nyert

Maria Sharapova döntése, hogy Acapulcoba jön, sokak számára váratlan volt. Általában az Australian Open és az Indian Wells között az orosz nő vagy Dohában, vagy Párizsban lép fel, de Acapulcoba még nem jutott el. Egy évvel ezelőtt a szervezők úgy döntöttek, hogy keményre változtatják a talajt. Talán ez vonzotta Sharapovát, mert az Egyesült Államokban hamarosan kemény felületeken kezdődnek a nagy versenyek. Természetesen a szerény torna vezetőjének Maria érkezése nagy sikert aratott. Az orosz nők ritkán játszanak Acapulcóban, és a legsikeresebb az első rajz volt - 2001.

Abierto Mexicano TELCEL. Acapulco, Mexikó. WTA International. Kemény (nyitott bíróságok). Nyereményalap $ 250,000

Döntő
Timia Bachinski (svájci, 5.) - Caroline Garcia (francia, 3.) - 6: 3, 6: 0.

Páros döntő
Lara Arrubarrena / Maria-Teresa Torro-Fleur (spanyol, 2) - Andrea Glavachkova / Lucy Gradecka (cseh, 1) - 7: 6 (7: 2), 5: 7, [13:11].

Abierto Mexicano TELCEL. Acapulco, Mexikó. ATP-500. Kemény (nyitott bíróságok). Nyereményalap 1 548 755 USD

Döntő
David Ferrer (spanyol, 2.) - Kei Nishikori (japán, 1.) - 6: 3, 7: 5.

Ezután Elena Dementyeva bejutott a döntőbe. Így Maria Oroszország első bajnoka lehet. Kíváncsi, hogy négy teniszezőnek sikerült két-két címet szereznie - Amanda Kötzer, Flavia Pennetta, Venus Williams és Sarah Errani . Pennetta hét döntőbe jutott Acapulcóban, de ötöt elvesztett. Az összes többi teniszező maximum kétszer játszott a döntő mérkőzésen.

Maria egyértelmű favoritnak számított, és nem volt komoly riválisa. Az első két találkozót és az első mérkőzést a negyeddöntőben magabiztosan játszotta Magdalena Rybarikova val, de aztán valami nem stimmelt. Maria, aki jól szolgált, sokat és pontosan támadott, hirtelen hibázni kezdett és rosszabbul mozgott. A harmadik szettben Sharapova nem érezte jól magát, és orvost hívott. Az orvos beadta a tablettát, amelyet az orosz nő bevett. Rybarikovával fejezte be a mérkőzést, és három szettben győzelmet aratott, de nem érzett nagy örömet. Maria egy bélvírusra hivatkozva nem vett részt a sajtótájékoztatón. Ebben a pillanatban világossá vált, hogy az elődöntőből való elutasítás valószínűsége nagy. Péntek délután Sharapova bejelentette, hogy nem léphet bíróság elé. Mindig szomorú, amikor ellenfeled kénytelen visszavonulni egészségügyi problémák miatt. Remélem, hogy Maria hamarosan felépül, és minden jót kívánok neki. De örülök, hogy bejutottam a döntőbe - vallotta be őszintén Caroline Garcia .

A sorsdöntő mérkőzésen a francia Timi Bachinski vel játszott. A svájciak megszerezték az ötödik kiemelt helyet, és csak az első szakaszban tapasztaltak nehézségeket. Timia minden találkozóval hozzátette, a döntőben pedig 6: 3, 6: 0-ra legyőzte Garciát. Ne feledje, hogy a kétszeres bajnok Sara Errani nagyon gyengén teljesített. Az olasz a második fordulóban veszített Monica Puig ellen, míg az eredmény meglepő - 1: 6, 1: 6. Úgy látszik, Sarah-nak egyszerűen nem volt ideje felemelkedniA Rio de Janeiróban rendezett, a múlt héten megnyert bajnokság után.

Ferrer tervezte a pókert

A férfi bajnokság 1993 óta zajlik és magas 500 kategóriával rendelkezik. az első nagyságrendet nem lehetett meghívni. Novak Djokovic, Roger Federer és Andy Murray Dubajban léptek fel, Rafael Nadal pedig Buenos Airesbe ment. Mexikóban azonban Kei Nishikori, David Ferrer és Grigor Dimitrov jöttek - erős és híres játékosok, de még mindig nem az első személyek.

Az Acapulco még soha az oroszok nyertek, és csak Teimuraz Gabashvili tudta kijavítani ezt a félreértést. Természetesen csak elméleti esélyei voltak. Az orosz azonnal eltalálta Ivo Karlovic ot, aki most remek formában van. Teimuraz még egy szettet is elvitt, de semmi többet. Ami a bajnokokat illeti, teljesen logikus, hogy a nyertesek listáját a spanyol és az argentin nevek uralják. Igaz, az osztrák Thomas Muster nyerte az első négy döntetlent. Most, amikor keményen zajlik a bajnokság, más országok képviselői is esélyt kapnak. Tehát a jelenlegi bajnok Grigor Dimitrov lett, előtte pedig Spanyolország képviselői zsinórban hatszor nyertek.

Timi Bachinski összes címe (2): 2015 - Acapulco; 2009 - Luxemburg.

David Ferrer (24) összes címe: 2015 - Acapulco, Rio de Janeiro, Doha; 2014 - Buenos Aires; 2013 - Buenos Aires, Auckland; 2012 - Párizs, Valencia, Bostad, 's-Hertogenbosch, Acapulco, Buenos Aires, Auckland; 2011 - Acapulco, Auckland; 2010 - Valencia, Acapulco; 2008 - 's-Hertogenbosch, Valencia; 2007 - Tokió, Bostad, Auckland; 2006 - Stuttgart; 2002 - Bukarest.

Grigor korán lemondott. A második körben vereséget szenvedett Ryan Harrison tól. Más kedvencek simán jártak. Kei Nishikori először csak az elődöntőben veszített szettet Kevin Anderson tal, míg David Ferrer három meccsen verte Bernard Tomicot és Ryan Harrisont, de a mérkőzések nem voltak túl nehézek. Tehát az amerikai David két szettet nyert nullára. Más szavakkal, a spanyol frissen érkezett a döntőbe, és készen állt a kemény mérkőzésre.

Ferrer a Pennetta férfi változata. Ha az olasz hétszer volt a döntőben, akkor David az ötödikéhez ment. Egyébként sokkal magasabb a győzelmek aránya - négy kísérletben három cím. Csak Rafael Nadal ellen veszített 2013-ban. De ezúttal Nadal Argentínában játszott, és Nishikori, minden tiszteletem mellett, teljesen más szintű ellenfél.

Úgy tűnt, hogy a teniszezők nem vették észre, hogy a talp alatt kemény, nem agyag volt. Sokáig a hátsó vonalon játszották a labdát, az összes levet elszívták egymástól. Az első meccsen David stabilabban viselkedett és kevesebbet hibázott. A nyolcadik játszmában sikerült szünetet tartania, és a szetthez adogatott. A második szegmens is makacsul jelent meg, és hasonló forgatókönyv szerint fejlődött. A spanyol 4: 4-nél elvette valaki más adogatását, de nem pályázott a mérkőzésre. A japánok azonnal újabb esélyt adtak Ferrernek, és a háromszoros bajnok ezt kihasználta. David acapulcói gyűjteményében most négy cím szerepel. Sőt, a harmadikat már megnyertenyer ebben a szezonban.

A nők a jövő héten Monterreyben és Kuala Lumpurban játszanak, míg a férfiak visszatérnek csapataikba, hogy versenyezzenek a Davis Kupa mérkőzésein.