[TOP 10] BETILTOTT HULLÁMVASÚT ✔ Amire Már SOHA NEM ÜLHETSZ FEL! [LEGJOBB]

Kuznyecova elkapta a győztes hullámot

OROSZ NŐK A VILÁG ELSŐ RAKETJAI ELLEN

Hosszú ideje nem láthattuk az orosz nők hatalmas áttörését a Grand Slam versenyeken. Ebben a tekintetben az Australian Open-2009 lett a legjobb óra, amikor a negyeddöntős párok összetételét félig oroszok képviselték. Idén három forduló után van esély arra, hogy akár öt orosz nő is eljut erre a szakaszra.

Melbourne. Australian Open. Egyedülállók. Nők. A negyedik forduló

Svetlana Kuznetsova (orosz) - Carolina Wozniacki (dán, 10) - 6: 2, 2: 6, 7: 5.

Victoria Azarenko (belorusz, 1) - Elena Vesnina (Oroszország) - 6: 1, 6: 1.

Sloane Stevens (USA, 29) - Bojana Jovanovski (szerb) - 6: 1, 3: 6, 7: 5.

Serena Williams (USA, 3) - Maria Kirilenko (orosz, 14) - 6: 2, 6: 0.

Általában valahogy szokássá vált, hogy a közelmúltban rendezett nagy tornákon az orosz tenisz a döntő szakaszokban csak Maria Sharapova -t fújják el. Tehát ezúttal Melbourne-ben már bejutott a nyolcaddöntőbe, de ezúttal mindenki más nem okozott csalódást. Jekatyerina Makarova szintén bejutott a nyolcaddöntőbe, és hétfőn még három orosz tehette volna meg - Maria Kirilenko, Svetlana Kuznetsova és Elena Vesnina .

Igaz , a rekorddöntő oroszok felé vezető úton a negyeddöntőben komoly akadály állt fenn a világ utolsó három külföldi első ütője ( Victoria Azarenko, Serena Williams és Caroline Wozniacki ) szemben, akikkel az orosz teniszezőknek a negyedik fordulóban kellett szembenézniük. Ezeknek az első ütőknek a szintje azonban összehasonlíthatatlan, és a választási lehetőséggel aligha szeretne valaki Serena Williamsszel játszani, és nem Caroline Wozniackival. Természetesen lehet, hogy valakinek csak érdekes, ha Serenával játszik, de ha első helyen a továbbjutási vágyat helyezi előtérbe, akkor senki sem akarja a döntőig a pálya másik felén látni Williamst. És benne is.

KUZNETSOVA ÉS WOSNIATSKI KILENCES SZEMÉLYES TALÁLKOZÓJA

Ennek megfelelően Svetlana Kuznetsova valamivel szerencsésebb volt, mint a többiek, akik mérkőzéssel nyitották meg a központi bíróság programját. Caroline Wozniacki val. A negyedik fordulóba lépve Svetlana egyrészt meglepetést hozott rangsora szempontjából (75), de minden győzelme még az átlagos képességeit sem lépte túl potenciális top 20-as játékosként. Wozniacki volt az első igazi teszt az orosz nő számára. Elég érdekes története van a konfrontációnak. A US Open-2009-en a fiatal dán nő nagy meglepetést okozott azzal, hogy kiütötte a tornán az akkor hatodik kiemelt Svetlanát. Azokban a napokban kétszer találkoztak, amikor Carolina vezette a világranglistát, és Svetlana mindkét alkalommal nem tudott megbirkózni az ellenfél stabil játékával. 2013-ban nem sok minden maradt a dán nő korábbi stabilitásáról, ami észrevehető volt nyolcadik személyes találkozásuk alkalmával Sydney-ben. Alig egy héttel az Australian Open rajtja előtt az orosz nőnek három szettben sikerült megvernie Wozniackit, biztosítvapszichológiai előny egy új meccshez képest.

Mindkettő már eléggé megszokta a központi pálya légkörét, mert az egyik rendszeresen a főarénákon játszik a világ első ütőjének rangsorában, a másik pedig kétszer nyert Grand Slam-tornát. Taktikai szempontból könnyű volt előre megjósolni, mi fog történni a bíróságon. Az orosz nő az első játszmáktól rohant a támadásba, és megpróbálta megragadni a kezdeményezést. A dán nő csak akkor próbálta kitartóan fellépni a védekezésben és támadni, amikor a helyzet megfelelő volt. Az első szettben Svetlana stratégiája teljesen működött. Jól segítette az adogatás, meglehetősen tisztán játszott a hátsó vonalon, és megbízhatóan teljesítette a félpálya támadásait. Nem mondható el, hogy harc nélkül túllépte riválisát, de maga a játék könnyűnek bizonyult, mivel Svetlana szinte az összes kulcshúzást megnyerte.

De a második játékban az orosz nő megelőzött egy bizonyos hanyatlást, nem olyan gyorsan kezdett játszani, és feszes, ami végül lehetővé tette Wozniackinak, hogy hibamentes módra váltson. Svetlana egyetlen eredménye egy szünet volt, amikor egy szettig szolgálta ellenfelét, de a következő játszmában tévedései lehetővé tették, hogy Carolina egy mérkőzésen harmadszor is elvegye ellenfele adogatását. aki együtt érzett az egyik teniszezővel. Ugyanakkor senkinek sem volt komoly játékelőnye. Svetlanának nem volt stabilitása támadásban, de a nettó győzelmek és hibák nagyjából kiegyensúlyozták egymást. De Kuznyecova hálóban játszása maradt az igazi mérce. Az egész meccsen az orosz nő 25 hálóból 23 gólt nyert. A végéig nehéz volt meghatározni a legerősebbet ezen a meccsen. Ezenkívül több nem játékbeli pillanat is volt. A szett közepén az orosz nő orvosi időkorlátot szedett a bal lábujj lábujjával kapcsolatos problémák miatt. A következő meccsen a dán egy kis vitát folytatott a toronyban lévő játékvezetővel, amely előnyösebb volt számára, mivel Kuznyecova pillanatnyilag elveszítette koncentrációját. Hamarosan Wozniackinak volt egy rejtett meccslabdája, amelyet az orosz nő támadásban játszott. Aztán Svetlanának egyszerre három lehetősége volt a recepción, de a világ 10. ütőjének sikerült megőriznie az adogatását. Aztán Kuznyecován volt a sor, hogy átéljen egy nehéz pillanatot. Ellenfele két gólra volt a találkozó megnyerésétől, de az oroszok megfordították az adogatást. És ezt követően Svetlana végül egy kis inspirációt kapott, ami lehetővé tette, hogy két játékot játsszon magas szinten, és abban a pillanatban nem volt szüksége többre - 6: 2, 2: 6, 7: 5.

Ha veszít, az érzés nem a legkellemesebb. A meccs egyenlő volt, voltak esélyeim, de nem használtam ki őket. Nyerhettem volna, de nem sikerült - kommentálta vereségét a dán nő. A legutóbbi eredmények hátterében jó tornája volt, de mindenesetre elhagyja az első tízet, maga mögött hagyva Marion Bartolit .

Melbourne. Australian Open. Egyedülállók. Férfiak. Negyedik forduló

Jeremy Chardy (Franciaország) - Andreas Seppi (Olaszország, 21) - 5: 7, 6: 3, 6: 2, 6: 2.

Jo-Wilfried Tsonga (Franciaország, 7) - Richard Gasquet (Franciaország, 9) - 6: 4, 3: 6, 6: 3, 6: 2.

Andy Murray (Egyesült Királyság, 3) - Gilles Simon (Franciaország, 14) - 6: 3, 6: 1, 6: 3.

A Nehézségek Azárenco-t erősítették meg

Kuznyecova riválisa a következő arénában, a központi arénában dőlt el, amelyben Victoria Azarenko és Elena Vesnina találkozott. Ha az előző meccsen Wozniackit kis kedvencnek tartották, akkor itt a fogadóirodák komolyan preferálták a jelenlegi bajnokot. És ez nem meglepő, mert Vesnina soha nem verte meg Azarenkát, mivel két találkozón három találkozót veszített. Igaz, ezen a versenyen Viktóriának már voltak nehézségei. Azarenka nagy nehezen felülmúlta Jamie Hamptont , aki a meccs egyik komoly szakasza alatt felülmúlta Viktóriát. Ami Vesninát illeti, ebben a szezonban kiváló játékformát nyert, talán a legjobb az elmúlt szezonban. A Viktóriával vívott meccs előtt nyolc meccsen még győzelmi sorozata is volt.

Oldalról úgy tűnt, hogy Azarenka előző meccsének problémái segítenek Elenának, megmutatva, hogy a világ első ütője sebezhető, de ez inkább a belorusznak segített. Rendkívül összeszedetten jött ki erre a találkozóra, és nem vesztette el a koncentrációt az elsőtől az utolsó rajzig. De Vesnina lassan belépett a játékba, ami oda vezetett, hogy az első négy meccset elvesztette. A játék végén tett hozzá egy keveset, és sikerült megszakítania az eredményt, de ezen a meccsen néhány gyönyörű lumbago-sztrájkot leszámítva nem sikerült. A második szett elején három kettős hiba még Elenának is segített egy szünetben, de ezt követően Azarenka zsinórban hat játszmát nyert - 6: 1, 6: 1. Természetesen Vesnina ezen a meccsen a képességei alatt játszott, de maga a bajnokság értéknek tekinthető számára. Az orosz nő csak harmadszor jutott el ebbe a szakaszba a Grand Slam tornán, és ebben a szezonban eddig csak két veresége volt, mindkettő a legjobb osztályú játékosok részéről - Radwanska és Azarenka .

Ugyanakkor Vesnina továbbra is fellép a másik két kategóriában. A női párosban Elena és Jekatyerina Makarova hétfőn sikeresen túljutott a nyolcaddöntőn. Az oroszok nem kezdték jól a mérkőzést Sylvia Soler-Espinosa és Carla Suarez-Navarro ellen, Elena sokat panaszkodott a szélre. De fokozatosan az oroszok játszottak és három szettben győztek - 1: 6, 6: 4, 7: 5. Az elődöntő mérkőzése egyébként nehéz lesz, mert ott a Williams nővérekkel vagy a világ első párjával - Sara Errani és Roberta Vinci vel kell játszani.

MARIA MATCH VS WILLIAMS IN INOMY RACURSE

Serena Williams és Maria Kirilenko játszotta a meccsétaz esti program. Az amerikai komoly komplikációk nélkül jutott a negyedik körbe. Serena könnyedén kiütötte három ellenfelét egy kézitáska-ütéssel. Elég nehéz volt megállapítani, hogy a riválisokat annyira elkapták-e, hogy az első ütéstől elestek, vagy a táskában olyan tégla volt elrejtve, amely bármelyik játékost leütötte ezen a versenyen. Ami Kirilenkót illeti, útja nem volt olyan könnyű. Minden mérkőzésen az első szett rendkívül nehéznek bizonyult, de végül az orosz nő felvette az ellenfél játékának kulcsait és elkerülte a felesleges problémákat.

Kíváncsi, hogy ezen a tornán már volt egy meccs az orosz Maria és Williams között. Akkor Sharapova nagyon magabiztosan játszotta felül a Vénuszt, most az erők egyensúlya fordítottnak bizonyult. A találkozó eleje biztatónak bizonyult - Maria azonnal hármas töréspontot szerzett, de az amerikai azonnal átalakult, és nem engedte, hogy ellenfele elvegye az adogatását. Ez nem azt jelenti, hogy Kirilenko az első szettben rosszul nézett ki, de mit lehet tenni, ha Williamsnek 95% -os pontossággal volt az első adogatása! A szolgálat mellett az amerikai félelmetes volt a recepción és a hátsó vonalon is. A második szettben az orosz nő valamivel gyengébben játszott, de ilyen nyomás alatt nagyon nehéz volt legalább néhány lehetőséget találni a játék menetének megváltoztatására. Ennek eredményeként mindössze 57 perc alatt Kirilenko vereséget szenvedett - 2: 6, 0: 6. Az amerikai ilyen játék lehetővé teszi, hogy megállapítsuk, hogy nagyon készen áll. Emlékezzünk vissza, hogy ahhoz, hogy visszatérjen a ranglistán az első helyre, elég, ha bejut a döntőbe.

Most Serena honfitársa, Sloane Stevens vel játszik. A 19 éves teniszező hétfőn egyedülálló lehetőséget kapott. A negyedik fordulóban Bojana Jovanovski val játszott. Ezen teniszezők egyike sem jutott még be a negyeddöntőbe a Grand Slam tornán, és Bojana először jutott be a negyedik fordulóba.

A várakozásoknak megfelelően a találkozó idegesnek bizonyult, és Sloane csak a harmadik szett végén ragadta meg a győzelmet - 6: 1, 3 : 6, 7: 5.

ANDY MARRAY SZŐNYEGE

Egy meglehetősen csendes nap telt el a férfi tornán mindazok hátterében, amelyeket előző nap rendeztek a központi arénában. Novak Djokovic és Stanislas Wawrinka . Andy Murray újabb magabiztos lépést tett a rácson. A negyedik körben először játszott egy kiemelt ellenféllel - Gilles Simonnal . Jó formában a francia bizonyos nehézségeket okozhatott ellenfelének, de Gilles kimerült a Gael Monfils szel folytatott legnehezebb csata után. Ennek eredményeként a brit nagyon magabiztos győzelmet aratott. A negyeddöntőben mérkőzést vár Jeremy Chardy val, aki a negyedik fordulóban négy szettben legyőzte Andreas Seppi t. Természetesen a francia most bizonyos bátorságon áll, mert karrierje legjobb tornáját tartja, azonban az osztályban egyértelműen alulmarad Murray-vel. Ezért a találkozó előtt egy ilyen rivális a negyeddöntőben ajándéknak tűnik.

Általában a férfi tornán maga a nap francianek bizonyult. Már említettünk két teniszezőt erről az országról, és még kettőt - Richard Gasquet és Jo-Wilfolvassa Tsonga t - játszottak egymás között. A találkozó meglehetősen feszültnek bizonyult. Nem mondható el, hogy Tsonginak nagy előnye volt a játékban, csak jobban realizálta esélyeit, és négy meccs alatt tisztázta a negyeddöntőt. A következő mérkőzésen Jo-Wilfried a Roger Federer ellen játszik. A svájciak incidensek nélkül legyőzték Milos Raonic ellenállását. A kanadai tökéletes adogatójátékának köszönhetően sikerült harcot szabnia a második szettben, de Federer a tie-breakben erősebbnek bizonyult, a másik két szett könnyebb volt Roger számára. Milos esélytelenségét egyértelműen bizonyítja, hogy az egész meccsen egyetlen bréklabdát sem szerzett.

Az első negyeddöntős csaták kedden Melbourne-ben zajlanak. Maria Sharapova és Ekaterina Makarova moszkvai idő szerint reggel 8 óra körül a központi bíróságon találkoznak. A reggeli programban szintén Agnieszka Radwanska játszik Li Na és David Ferrer és Nicholas Almagro ellen. Az esti program pedig megmutatja, hogy Novak Djokovic felépülhet-e a Wawrinkával vívott csata után. Szerb párharcot fog kivívni Tomas Berdych vel.

PÉNZES BŐRÖNDDEL MEGYÜNK A MALDÍV-SZIGETEKRE? | Nem úgy néz ki...

Előző poszt Kuznyecova: Nincs vesztenivalóm az Azarenkával vívott meccsen
Következő üzenet Svitolina: az év feladata a legjobb 60 közé kerülés