VIDÉKFEJLESZTÉS-HAGYOMÁNY-IMA

Az első ütők osztályt mutattak

Az orosz válogatott 34. rajtja volt a Szövetség Kupában. Belgrádban, a 20 000 férőhelyes belgrádi arénában Sámil Tarpiscsev őrei nehéz csatát kezdtek a szerb válogatottal, amely névleg csak a Világcsoportban debütál, de valójában a világ két ex-ütőjével rendelkezik - Ana Ivanovich és Elena Jankovic .

Szövetségi Kupa 2010. Világcsoport. 1. kör. Szerbia - Oroszország - 1: 1.
Belgrád. Belgrádi Aréna. Kemény, helyiségek.
1. nap. Február 6., szombat.
Ana Ivanovich - Szvetlana Kuznyecova - 1: 6, 4: 6.
Elena Yankovich - Alisa Kleybanova - 4: 6, 6: 4, 6: 0.

Az orosz csapat eredetileg ifjúsági csapatként érkezett Szerbia fővárosába. Azonban az utolsó pillanatban Tarpiscsevnek sikerült meggyőznie a világ egyik legjobb teniszezőjét Szvetlana Kuznyecovát , aki jelenlétével majdnem kiegyenlítette mindkét csapat esélyeit.

Szvetlana volt az, akinek sokat kellett nyitnia a mérkőzést Ana Ivanovics elleni párharccal. A belgrádi meccs előtt a sportolók hatszor találkoztak egymással, ebből ötben a szerb nyert. Kuznyecova azonban megfeledkezhetett a „-4” kellemetlen különbségről, és már az első játéktól kezdve saját kezébe vette a kezdeményezést. Azt kell mondanom, hogy Ana az első adogatását nullára adta, de a másodiknál ​​makacs küzdelem alakult ki, amelyben a riválisok egyenrangúak voltak, de Ivanovich folyamatosan fél lépést vezetett. Az orosz nő azonban rájött az első töréspontra, amely után 5: 0-s eredménnyel megengedte ellenfelének, hogy elkerülje a kormánykereket, ezzel egyidejűleg kiküszöbölve a szettballt. Nos, akkor Svetlana gond nélkül teljesítette a szervát a szetten, amely csak fél óráig tartott.

A második játszma első felében a szerb kevesebb hibát kezdett el, a játék kiegyenlített, még neki is sikerült előbb kijönnie - 4: 2. Igaz, Kuznyecova azonnal fordított szünetet tartott, amely után még valaki más adogatott, majd 1 óra és 11 perc küzdelem után teljes győzelmet aratott a mérkőzésen - 6: 1, 6: 4, aminek köszönhetően az orosz csapatnak hozta az első pontot.

Egy ilyen sikeres kezdés után Svetlana azt mondta: Nagyon nehéz legyőzni Anut, különösen itt, Szerbiában. Mindketten nem vagyunk túl sikeresek az utóbbi időben, de ma volt egy játékom. Ivanovics nagyon aggódott, én pedig jobban játszottam az első szettben. Ezt a szintet a meccs végéig meg tudtam tartani, fontos pontok mentek vissza rám. Nagyon fontos pontot szereztünk.

Oroszország (Szovjetunió) a Szövetség Kupában. Az első nap eredményei és az összesítés:

2: 0 (15-szer) - 15 győzelem.

1: 1 (12-szer) - 9 győzelem és 3 vereség.

0: 2 (2 alkalommal) - 2 vereség.

Alisa Kleybanova , aki a szerb válogatott vezetője, Elena Jankovic ellen játszott, állítólag barátja sikerére épült a válogatottban. Kíváncsi, hogy a rivális mindkét korábbi találkozója az orosz nő győzelmével zárult - a torontói negyeddöntőben és a Kreml Kupa-2009-ben. De természetesen Alice nem volt ennek a küzdelemnek a favoritja, ha erre a kérdésre támaszkodunk, legalábbis a lányok jelenlegi helyeire a WTA rangsorban (8. és 3. pont).1). Kleybanovának szinte semmilyen tapasztalata nem volt a csapatharcról - a válogatottért tavaly csak egy értelmetlen harcot vívott a kínai nő Sun Tien-Tien ellen. Kinek gyökerezett a 20 000 férőhelyes belgrádi aréna, nem szükséges megmondani. A sorbíróknak pedig a sólyom-szem rendszer hiányában lehetőségük volt kissé megfojtani a vendéget. Egyébként tavaly az orosz küldöttség fizetett ennek a rendszernek a telepítéséért a romániai Davis Kupa első fordulójában. Idén nem találtak pénzt ilyen segítségre.

A háta állapota, amelyről a meccs előtt panaszkodott blogjában, félelmet ébresztett Elena Jankovic rajongói körében, de, ahogy maga a harc is megmutatta, ezek a fájdalmak, ha mégis és nem nagyon voltak, és megakadályozták a szerbeket abban, hogy gyorsan mozogjanak az udvarban, és többször megnyúljanak a zsinegben. Ennek ellenére, annak ellenére, hogy sok tényező ellentmondott Alice-nek, egy ideig még el tudta hagyni őket, és egyenlő feltételekkel küzdött a tulajdonosok vezetőjével.

Elena és Alice szinte az első játéka sikeresebb volt a játékban a recepción, és az adogatás nyilvánvalóan nem segített rajtuk - az első hét meccsen hat brékelés történt. Ekkor azonban, amikor 4: 4 volt az állás, az orosz nőnek váratlanul sikerült nullára engednie, és azonnal hármas beállítási pontot kapott valaki más adogatásán. Jankovic két bréklabdát játszott, a harmadikon pedig maga landolt a hálóban, a meccs pedig a második játszmába ment. Az első szettben a győzelem kulcsa Kleybanova riválisához képest aktívabb cselekedete volt, szinte azonos számú kényszerítetlen hibával.

Ezután Alice újabb tehetetlenségi törést hajtott végre, és amikor 4: 1 volt az eredmény, rejtett meccslabdája volt, de aztán az orosz nő megnövekedett hibaszáma jelentősen kezdte befolyásolni az egyes játékok kimenetelét. Jankovic fokozatosan érezte magát elemében és a harmadik szettbe helyezte a mérkőzést. Egyébként ez a meccs volt az egyetlen a szombati nyolc meccs közül a két csoportnál is hosszabb Világcsoportban.

A záró szettben az első meccseket nagyon keserű küzdelemben rendezték, de Kleybanova továbbra is veszített döntő döntetlenekben, ennek eredményeként. A küzdelem 2 órája és 18 perce Jankovic felakasztotta az orosz nő kormányát, és a második adagot figyelembe véve 11 játékot vett el egymás után. A csalódott orosz nő a vereség után azt mondta: Természetesen ez a vereség nagyon kellemetlen, mert szettekben 1: 0-at, a másodikban pedig 4: 1-t vezettem. Nagyon jól éreztem magam a pályán, minden rendben ment nekem, így rendkívül kiábrándító volt így befejezni a találkozót, de jó teniszt mutatott, a végéig küzdött, nehéz meccseink és nehéz pontjaink voltak. Keserű tapasztalatokat szereztem ezen a meccsen.

Elena győzelme lehetővé tette Szerbia számára, hogy kiegyenlítse a mérkőzés eredményét - 1: 1, és vasárnap sok minden múlik az ellenfél csapatának első két ütőjének - Jankovic és Kuznetsova - találkozóján. Nem valószínű, hogy Dejan Vranesh és Shamil Tarpischev úgy dönt, hogy a konfrontáció első napján jól teljesítő teniszezőket cserélik.

Valószínűleg a szerbek sem távolítják el a negyedik mérkőzésről Ana Ivanovichot, aki egy óra alatt veszített egy kis Kuznyecovával. Mert változtatni rajta, javarészta számlámon senki. De Tarpiscsev elméletileg Kleybanova helyett elengedheti Vera Dushevina -t vagy Anastasia Pavlyuchenkova t. Ha négy szingli után ismét egyenlő az eredmény - 2: 2, akkor minden páros kombinációban dől el.

Hozzá kell tenni, hogy attól a pillanattól kezdve, hogy a Szövetségi Kupa mérkőzéseit öt, nem három, hanem öt küzdelemből kezdték játszani, Az első nap után az orosz válogatott 12 alkalommal kapott 1: 1-es döntetlent, és kilenc esetben végül ők lettek a győztesek.

Alsós - 3. osztály: Összetett főnevek